Ławki z surowców wtórnych w nagrodę za zebrane odpady

Pierwsze ekologiczne ławki wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu zostały ustawione w Białymstoku. To efekt zakończonego niedawno konkursu „Segregujesz – zyskujesz”.

Ilustracja do artykułu lawki1.jpg

Konkurs polegał na zebraniu przez mieszkańców spółdzielni lub wspólnot jak największej ilości kartoników po mleku, sokach, płynach i plastikowych butelek PET (łączna ilość w/w odpadów liczona w kg w przeliczeniu na ilość mieszkań w spółdzielni lub wspólnocie). Podczas konkursu spółdzielnie i wspólnoty zostały wyposażone w pojemniki siatkowe do zbierania surowców. Były one ustawione na poszczególnych nieruchomościach przez tydzień w okresie od maja do czerwca.


Najlepszymi nieruchomościami okazały się wspólnoty przy ulicach: al. Jana Pawła II 59, 42 Pułku Piechoty 72-72J i 1000-lecia Państwa Polskiego 10A. Każda z nich w nagrodę otrzymała ławki wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu – plastikowych butelek typu pet i wielomateriałowych kartoników po napojach. Są lekkie, praktyczne i w dodatku wyglądają jak drewniane.

Pierwsze takie ławki zostały ustawione na terenie wspólnoty przy ul. 42 Pułku Piechoty. W najbliższych dniach takie same staną obok budynków przy al. Jana Pawła II 59 oraz 1000-lecia PP 10A.

INFORMACJE O KONKURSIE >>

 

Powrót na początek strony