Konkurs plastyczny „Drugie życie”: sztuka z surowców wtórnych

Do końca września czekamy na zgłoszenia młodych mieszkańców Białegostoku do plastycznego konkursu ekologicznego „Drugie życie”, którego tematem jest wykonanie prac przestrzennych z surowców wtórnych. Konkurs objęty jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

Ilustracja do artykułu Plakat_Drugie_Zycie_700x500.jpg

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA BIAŁEGOSTOKU TADEUSZA TRUSKOLASKIEGO

W Konkursie uczestniczyć mogą szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z terenu miasta Białystok, które w okresie od 2 do 30 września 2019 r. mogą zgłosić do udziału w konkursie swoich uczniów.

Konkurs będzie polegał na wykonaniu prac przestrzennych z wykorzystaniem surowców wtórnych, ukazujących w ten sposób możliwość ich powtórnego zastosowania w kreatywny sposób, propagowania działań proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, zwiększenia wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów, popularyzowanie dobrych nawyków dbałości o czystość w swoim mieście i najbliższym otoczeniu.

Praca konkursowa powinna mieć charakter formy przestrzennej  nieprzekraczającej  wymiarów 80cm x 80cm x 80cm  ale nie mniejszej niż 10cm x 10cm x 10cm (długość x szerokość x wysokość).

Prace dostarczane na Konkurs muszą być wykonane z użyciem odpadów nadających się do recyklingu, przy czym do wykonania pracy konkursowej należy użyć odpadów nadających się do recyklingu tylko z jednej wymienionej niżej frakcji odpadów:
• metale i tworzywa sztuczne
• papier
• szkło
• odpady zielone

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 8 listopada 2019 r. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w dniu 15.11.2019 r. w ZUOK Białystok przy ul.  ul. Andresa 40 F w Białymstoku.

SZCZEGÓŁOWY REGULAMIN KONKURSU >>

 

Powrót na początek strony