Dzieci z Białegostoku odwiedziły mobilne centrum recyklingu

Mobilne centrum recyklingu zawitało dziś do białostockiej spalarni odpadów komunalnych. Zwiedzały je dzieci z białostockich szkół i przedszkoli.

Ilustracja do artykułu smieciarka2.jpg

Do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku przyjechała dziś żółta eko-śmieciarka, która jest mobilnym centrum recyklingu PET firmy Rekopol. W środku pojazdu znajduje się wystawa pokazująca drogę plastikowej butelki od momentu jej wyrzucenia do żółtego kosza na tworzywa sztuczne, aż do powstania nowych produktów.

Dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli, które odwiedziły edukacyjną eko-śmieciarkę mogły zobaczyć i dotknąć granulat, który powstaje z plastikowych butelek. Z tego granulatu powstają później różne produkty, m.in. bluzy polarowe. Przy okazje dzieci zwiedzały też spalarnię i mogły zobaczyć, jak dzięki spalaniu odpadów produkujemy energię elektryczną i cieplną.

Eko-śmieciarka  od kilku miesięcy jeździ po polskich miastach, by pokazać głownie młodym mieszkańcom, dlaczego warto segregować odpady. Planujemy, że ten pojazd pojawi się w Białymstoku w maju lub czerwcu przyszłego roku i ponownie będziemy chcieli zaprosić mieszkańców naszego miasta do zobaczenia.

Powrót na początek strony