Aktualności

 • Ilustracja do artykułu pszok2.jpg

  Odpady można przekazać bezpłatnie w PSZOK w Białymstoku i Hryniewiczach

  Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) to miejsce, gdzie można przekazać odpady, które nie mogą być wyrzucane do kontenerów do selektywnej zbiórki. Są to m.in. odpady remontowe, budowlane i niebezpieczne. W naszym systemie funkcjonują dwa takie PSZOK - w ZUOK w Hryniewiczach oraz przy ul. 42 Pułku Piechoty w Białymstoku.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu spalarnia_dzienotwarty23lutego2019.jpg

  23 lutego zwiedzaj spalarnię. Rezerwacja miejsc przez internet.

  Dzień Otwarty w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku odbędzie się 23 lutego 2019 r. Mieszkańcy mogą już od dziś zarezerwować miejsce w wycieczce za pośrednictwem naszej strony internetowej i zobaczyć jak dzięki spalaniu odpadów produkowana jest energia elektryczna i ciepło systemowe, które trafia do mieszkańców miasta.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu choinka.jpg

  Odbiór naturalnych choinek pozostałych po świętach

  Naturalne choinki, które pozostają po świętach Bożego Narodzenia, będą odbierane ze wszystkich nieruchomości na terenie Białegostoku w terminach odbioru odpadów zielonych.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu noweharmonogramygrudzien2018.jpg

  Harmonogramy odbioru odpadów w sektorach 2 i 5 w 2019 roku

  Publikujemy nowe harmonogramy odbioru odpadów komunalnych w dwóch sektorach Białegostoku - 2 i 5. Będą obowiązywać od 1 stycznia 2019 r.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu spalarnia_zwiedzanie8grudnia2018.jpg

  8 grudnia zwiedzaj ZUOK w Białymstoku

  Dzień Otwarty w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku odbędzie się 8 grudnia 2018 r. Mieszkańcy mogą już od dziś zarezerwować miejsce w wycieczce za pośrednictwem naszej strony internetowej i zobaczyć jak dzięki spalaniu odpadów produkowana jest energia elektryczna i ciepło systemowe, które trafia do mieszkańców miasta.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu smieccccc.jpg

  Uwaga! Dodatkowe odbiory odpadów 10 i 13 listopada

  W związku z dodatkowym wolnym dniem 12 listopada 2018 r., w Białymstoku, odbiory odpadów będą realizowane przed i po Święcie Niepodległości - 10 i 13 listopada.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu nowa_segregacja_aktualnosc.jpg

  Nowe zasady segregacji odpadów w Białymstoku

  1 października 2018 r. zaczęły obowiązywać nowe zasady segregacji odpadów komunalnych w Białymstoku. Odrębnie trzeba gromadzić przede wszystkim papier, szkło, tworzywa sztuczne wraz z metalami, odpady biodegradowalne i odpady zielone. Przedstawiamy szczegółową instrukcję, do jakich kontenerów wyrzucamy teraz poszczególne rodzaje śmieci.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu lekcja_segregacji_aktualnosc.jpg

  Rusza cykl lekcji na temat zasad segregacji odpadów w Białymstoku

  Cykl lekcji ekologicznych dotyczących nowych zasad segregacji odpadów komunalnych rusza od 8 listopada 2018 r. w Białymstoku. Już od dziś placówki oświatowe z terenu miasta mogą zgłaszać się do nas i zamawiać organizację zajęć, na których będziemy uczyć jak w praktyce segregować śmieci w swoich domach.

  Czytaj więcej
Powrót na początek strony