Aktualności

  • Ilustracja do artykułu kompostownia_03.jpg

    Tak będzie wyglądać nowoczesna kompostownia odpadów z Białegostoku

    Rozpoczyna się budowa nowoczesnej kompostowani odpadów zielonych i biodegradowalnych, która powstanie w Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach zarządzanym przez miejską spółkę LECH. Dziś prezentujemy wizualizacje obiektu, który będzie gotowy w 2025 roku. Budowa zostanie dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej. Podobnie jak było to w przypadku sortowni i instalacji termicznego przekształcania odpadów.

    Czytaj więcej
  • Ilustracja do artykułu EE9A132211_resize.jpg

    Energia z odpadów na oświetlenie ulic i miejskich instytucji

    Umowa na dostawę energii elektrycznej wytwarzanej z odpadów komunalnych do 160 miejskich instytucji oraz oświetlenia ulic została dziś zawarta przez Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego z Zarządem miejskiej spółki PUHP LECH. Przez pół roku z ZUOK w Białymstoku trafi do Miasta Białystok ok. 21 tys. MWh energii. Oszczędności budżetu miasta wyniosą ponad 2,5 mln zł w porównaniu z obecnym dostawcą prądu.

    Czytaj więcej
  • Ilustracja do artykułu 438088248_826189039543128_4368955649693105905_n.jpg

    Finał akcji Czysty Białystok 2024

    W tegorocznej akcji Czysty Białystok wzięło udział blisko 11 tys. białostoczan. W dniach 25-26 kwietnia mieszkańcy i urzędnicy wspólnie sprzątali nasze miasto, a w sobotę (27 kwietnia) bawili się na Pikniku Ekologiczno-Integracyjnym w Parku Planty.

    Czytaj więcej
  • Ilustracja do artykułu 20240430_091449_resize.jpg

    20 lat Polski w Unii Europejskiej: białostockie inwestycje odpadowe

    1 maja mija 20 lat od momentu, kiedy Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Od tego czasu w naszym kraju bardzo wiele zmieniło się na lepsze. Także dzięki funduszom europejskim, które pozwoliły zrealizować wiele inwestycji. Spółka LECH, w imieniu Miasta Białystok, zbudowała dwie wielkie instalacje do zagospodarowania odpadów komunalnych.

    Czytaj więcej
  • Ilustracja do artykułu 438095549_939612274526704_5240309007851284558_n.jpg

    Dzień otwarty w ZUOK Białystok - elektrociepłowni zasilanej odpadami

    Kolejni mieszkańcy mogli odwiedzić Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku podczas Dnia Otwartego, który odbył się w sobotę 27 kwietnia.

    Czytaj więcej
  • Ilustracja do artykułu 20240419_115317[1]_resize.jpg

    Uwaga! Zmiana lokalizacji przyjmowania deklaracji odpadowych

    Ważna informacja dla mieszkańców Białegostoku. Zmienia się adres referatów Urzędu Miejskiego, które zajmują się sprawami związanymi z odpadami komunalnymi.

    Czytaj więcej
  • Ilustracja do artykułu akcja.jpg

    25-27 kwietnia: zapraszamy do udziału w Akcji Czysty Białystok

    Zbliża się kolejna edycja Akcji Czysty Białystok, która w tym roku odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia 2024 r. Jej finałem będzie Piknik Ekologiczny w Parku Planty.

    Czytaj więcej
  • Ilustracja do artykułu wyczerwpany limit.jpg

    27 kwietnia Dzień Otwarty w ZUOK Białystok - zapisy zakończone

    Szanowni Państwo. W błyskawicznym tempie skończyły się miejsca na Dzień Otwarty, który odbędzie się 27 kwietnia 2024 r. w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Białymstoku. Następne takie wydarzenie już 8 czerwca 2024 r. Zapisy przez stronę internetową uruchomione zostaną dwa tygodnie przed Dniem Otwartym.

    Czytaj więcej
  • Ilustracja do artykułu 20240320_100624_resize.jpg

    Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa 2024 na zajęciach w ZUOK Białystok

    Pierwsza grupa dzieci odwiedziła 20 marca ZUOK w Białymstoku w ramach akcji Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa 2024, której organizatorem jest Podlaska Policja, a jednym ze współorganizatorów spółka miejska PUHP LECH, zajmująca się zagospodarowaniem odpadów komunalnych z Białegostoku.

    Czytaj więcej
  • Ilustracja do artykułu 405490630_362368316463087_3470329286015610817_n.jpg

    Lekcje ekologii w białostockich szkołach

    Miasto Białystok rozpoczęło serię lekcji edukacyjnych poświęconych zasadom prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi. Zajęcia są prowadzone w białostockich placówkach oświatowych – przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych – przez pracowników urzędu. Do udziału w lekcjach zgłosiło się aż 90 placówek z naszego miasta.

    Czytaj więcej
Powrót na początek strony