Aktualności

 • Ilustracja do artykułu hryniewicze.jpg

  Poszukiwany pracownik do linii recyklingu w ZUOK Hryniewicze

  ZUOK w Hryniewiczach poszukuje pracownika na stanowisko Technika utrzymania ruchu linii technologicznej, którego zadaniem będzie nadzór i eksploatacja ciągu technologicznego do produkcji płyt kompozytowych, który powstaje w zakładzie. PUHP LECH S. z o.o. na oferty czeka do 31 stycznia 2024 r.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu podsumowanie_roku.jpg

  Ponad dwa tysiące osób odwiedziło ZUOK Białystok w 2023 roku

  Nasze działania edukacyjne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W 2023 r. 2215 osób odwiedziło Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku w ramach wycieczek zorganizowanych i dni otwartych.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 408897723_370437962322789_6245995917416873343_n.jpg

  Ekolaur za akcję edukacyjną Czysty Białystok

  Białystok został wyróżniony w kolejnej, 22. edycji Konkursu "Ekolaury Polskiej Izby Ekologii.Miasto doceniono w kategorii: Edukacja ekologiczna, za projekt pn. Akcja edukacyjna „Czysty Białystok”.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 405490630_362368316463087_3470329286015610817_n.jpg

  Lekcje ekologii w białostockich szkołach

  Miasto Białystok rozpoczęło serię lekcji edukacyjnych poświęconych zasadom prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi. Zajęcia są prowadzone w białostockich placówkach oświatowych – przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych – przez pracowników urzędu. Do udziału w lekcjach zgłosiło się aż 90 placówek z naszego miasta.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 01.jpg

  W 10 rocznicę rozpoczęcia budowy mieszkańcy Białegostoku zwiedzali spalarnię

  2 grudnia 2013 roku to data ważna w historii Białegostoku. Dokładnie 10 lat temu otrzymaliśmy prawomocne pozwolenie na budowę, co umożliwiło rozpoczęcie prac, w wyniku których powstał Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Z tej okazji w sobotę odbył się dzień otwarty, podczas którego mieszkańcy mieli okazję zobaczyć, jak dzięki spalaniu odpadów produkowana jest energia elektryczna i ciepło systemowe.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu dzien_otwarty_02-12-2023_2.jpg

  2 grudnia Dzień Otwarty w ZUOK Białystok. Rozpoczynamy rejestrację uczestników.

  Zapraszamy na Dzień Otwarty w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku, który odbędzie się w sobotę 2 grudnia 2023 r. Dziś rozpoczynamy rejestrację uczestników za pośrednictwem strony internetowej.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 20230927_124442_resize.jpg

  Białostocki Klaster Energii. Energia z odpadów trafi do instytucji miejskich.

  Porozumienie w sprawie powołania Białostockiego Klastra Energetycznego zostało dziś podpisane przez Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego oraz Zarządy spółek miejskich PUHP LECH i Wodociągi Białostockie. Powołanie klastra umożliwi w przyszłości m.in. sprzedaż energii elektrycznej produkowanej w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych bezpośrednio do obiektów należących do Miasta Białystok. W efekcie instytucje miejskie będą korzystać z tańszej energii elektrycznej.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu czerwone.jpg

  Drobne odpady wyrzucamy już tylko do czerwonych pojemników

  W związku ze zmianą organizacji zbiórki elektroodpadów na terenie miasta Białegostoku, drobne elektroodpady można wrzucać już tylko do czerwonych pojemników, które znajdują się w lokalizacjach oznaczonych na mapie. Zgodnie z planem zielone pojemniki znikają już z ulic miasta.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 04_resize.jpg

  Umowa na budowę nowoczesnej kompostowni w trybie „Zaprojektuj i zbuduj” podpisana

  Umowa na budowę kompostowni została dziś podpisana między Zarządem P.U.H.P. LECH w Białymstoku a Konsorcjum MTM Budownictwo Sp. z o.o. (Lider) i MTM Ekotechnika Sp. z o.o. Instalacja, która zostanie oddana do użytku w 2025 r. na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach. W imieniu miejskiej spółki LECH umowę podpisywali: Prezes Zarządu Michał Stefanowicz i Wiceprezes Zarządu Alina Pisiecka.

  Czytaj więcej
Powrót na początek strony