Wizyta studyjna mieszkańców Bielsko-Białej w ZUOK Białystok

Wizyta studyjna mieszkańców Bielsko-Białej odbyła się w ostatni dzień lutego w Zakładzie Unieszkodliwiana Odpadów Komunalnych w Białymstoku. Nasi goście mogli zobaczyć jak funkcjonuje nowoczesna instalacja termicznego przekształcania odpadów. Podobny obiekt ma powstać w Bielsko-Białej.

Ilustracja do artykułu 20230228142344_IMG_0219_copy_3360x2240.jpg

W Bielsko-Białej planowana jest budowa instalacji termicznego przekształcania odpadów o wydajności podobnej jak w Białymstoku. ZUOK Białystok może w ciągu roku spalić do 120 tys. ton odpadów. Obiekt w stolicy Podbeskidzia będzie mógł przetworzyć 100 tys. ton śmieci.

We wtorek grupa mieszkańców Bielsko-Białej, m.in. przedstawiciela rad osiedli, Urzędu Miejskiego, Zakładu Gospodarki Odpadami, przyjechali zobaczyć jak funkcjonuje białostocki ZUOK po 7 latach od momentu oddania naszej instalacji do użytku. Podczas wizyty mogli przekonać się, że nasz obiekt jest bezpieczny i nie uciążliwy dla środowiska. Dzięki spalaniu odpadów w zakładzie produkowana jest energia elektryczna i ciepło systemowe, które trafiają do sieci energetycznej.

Bardzo istotną informacją, jaką wywieźli z Białegostoku nasi goście, jest fakt, że m.in. dzięki posiadaniu spalarni, opłaty za odbiór odpadów w Białymstoku należą do najniższych w Polsce.

Powrót na początek strony